Restaurace U Klimešů

Více jak 130 letá historie

Roku 1892 jej založil a provozoval pan František Klimeš – hostinský a řezník. Jak bylo zvykem, živnost se dědila z otce na syna, a tak to platilo až do tragického roku 1941, kdy se stal pan F. Klimeš obětí nacistické hrůzovlády. Jelikož jeho jedinému nástupci synu Jaroslavovi byly pouhé dva, ujala se vedení hostince vdova paní Marie Klimešová.

V době, kdy se naše země přetvářela do socialistické podoby, hospoda poznala řadu jiných hostinských, jenom venkovní cedule název nikdy nezměnila. Až na prahu 90-tých let minulého století se vrátilo toto zařízení do rukou právoplatného majitele a je tomu tak doposud.

Pokud nahlédneme do interiéru hostince, uvidíme i jeviště, které sloužilo nejen múzám divadelním, ale jistý čas i místním fotbalistům. Ti totiž využívali určitou dobu prostory hostince i jako převlékací kabiny, z kterých putovali rovnou na trávník a po zápase zase zpět.

Založeno roku 1892

Zakladatel František Klimeš, hostinský a řezník.

Vždy – U Klimešů –

Hostinec za svou existenci nikdy nezměnil název.

Změna provozovatele a rekonstrukce

V roce 2020 došlo ke změně provozovatele podniku, nicméně bylo navázáno na dlouholetou tradici a zůstal jak název restaurace, tak i ikonický nápis nad jevištěm ,,Vlasti zdar“. Okamžitě započala kompletní rekonstrukce vnitřních prostor, která podnik zbavila tzv. ,,devadesátkového“ interiéru. Právě díky zdařilé rekonstrukci se tak restaurace stala čistým moderním podnikem, který dokáže kvalitně a rychle obsloužit všechny své hosty.


Společnost:

Restuk s.r.o.
Protilehlá 666/12,
184 00, Praha
IČ: 27620808

Adresa:

Restaurace U Klimešů
Vestecká 9
252 50, Vestec
Česká republika

Ostatní info:

Máme otevřeno
Otevírací doba: 10:30-23:00, Po-Ne
Tel. číslo: +420 722 009 009
E-mail: restaurace@uklimesu.cz